دانشگاه پيام نور مركز كرج افتتاح شد
دانشگاه پيام نور مركز كرج مستقر در شهرستان كرج با حضور مسئولان ارشد استاني از جمله استاندار البرز افتتاح شد.
بهره‌برداري از اين دانشگاه در راستاي توسعه فضاهاي دانشگاهي استان تازه تاسيس البرز و تبديل البرز به استاني دانشگاهي انجام شد.

* ظرفيت پذيرش 20 هزار دانشجو در دانشگاه پيام نور كرج
در مراسم افتتاحيه رئيس دانشگاه پيام نور مركز كرج طي سخناني اظهار داشت: تلاش‌هاي بسياري براي بهره‌برداري از اين دانشگاه طي سال‌هاي اخير انجام شد و بسيار خرسنديم كه بالاخره و پس از چندين سال جامعه دانشگاهي به هدف خود در شهرستان كرج رسيد. محمد علي قره‌‌ در ادامه به تشريح برنامه‌ها و اهداف دانشگاه پيام نور البرز اشاره كرد و گفت: اين محيط آموزشي در مجموع توانايي پذيرش و آموزش 20 هزار دانشجو را در هر دوره تحصيلي دارد. وي خاطرنشان كرد: براي احداث و بهره‌برداري از اين دانشگاه 70 ميليارد ريال بودجه از محل بودجه‌هاي استاني و ملي اختصاص يافته است. اين استاد دانشگاه تاكيد كرد: همزماني افتتاح دانشگاه پيام نور البرز با ايام‌الله دهه مبارك فجر يك وظيفه مهم را به ما يادآوري مي‌كند كه بايد در محيط‌هاي آموزشي افراد متعهد، متخصص،‌ انقلابي و مسلمان را تربيت كرده و آنها را آماده مقابله با تهديدهاي دشمنان خارجي و بدخواهان داخلي كنيم.

* اهداف كلان دولت در تحقق بومي سازي علمي
استاندار البرز نيز در اين مراسم طي سخناني با اشاره به رهنمودهاي رهبري معظم انقلاب اسلامي در حوزه جهاد علمي اظهار داشت: دولت تاكيد ويژه‌اي بر بومي سازي علمي در كشور داشته و در اين راه از طرح‌ها و خلاقيت‌هاي جوانان و دانشگاهيان استفاده و حمايت خواهد كرد. عيسي فرهادي با بيان اينكه اعتبار 70 ميليارد ريالي براي احداث و بهره‌برداري از دانشگاه پيام نور استان البرز يكي از برنامه‌هاي در دست اجرا براي توسعه فضاهاي آموزشي استان بود، گفت: اميدواريم با تلاش و همكاري جامعه دانشگاهي استان و حمايت‌هاي دولت و دستگاه‌هاي اجرايي بتوانيم به اهداف مدنظر در چشم‌انداز 20 ساله نظام دست ‌يابيم. وي در پايان تاكيد كرد: به طور قطع جوانان فرهيخته و دانشمند ايراني اين توانايي را داشته و مسئولان بايد فرصت‌هاي لازم را در برابر آنها قرار دهند. 
امتیاز دهی
 
 

 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.